niedziela, 19 sierpnia 2012

Tenra Bansho Zero - Kickstarter


Na Kickstarterze wystartował dość ciekawy projekt - mianowicie mający na celu wydanie popularnej w Japonii gry Tenra Bansho Zero co znaczy podobno coś w stylu "Tenra: Heaven and Earth". Gra została wydana w kraju kwitnącej wiśni ponad 10 lat temu i podobno zrewolucjonizowała tamtejsze granie w erpegi. W każdym bądź razie to jedna z pierwszych prób przeniesienia rdzennie japońskich gier RPG dla graczy angielsko języcznych. Grę napisał Jun'ichi Inoue, nie siedzę w kulturze japońskiej, ale chyba gościu nie jest jakąś płotką ;)

Wracając do samej gry ma to być prawie 700 stron (formatu mangi) gry rdzennie japońskiej, nie pisanej pod zachodniego odbiorcę, przez samego autora określanej jako "Hyper Asian" - więc spodziewajcie się mechów, dużych mieczy, magicznych spluw, magów Tao przyzywających demony za pomocą liczydeł, nindż, gejsz, ludzi-maszyn, ludków żyjących w symbiozie z robalami w trzewiach, agentów Shinto, rogatych psioników i innych dziwactw.
Ponad 300 ilustracji, skład Luke'a Crane'a.
Można zobaczyć już jak wyszły próbne wydruki gry.
TBZ będzie wydana łącznie w dwóch książkach - kolorowy "Setting book" i czarno-biały podręcznik z zasadami.Planowana data wydania to przełom tego i 2013 roku.
 Gra jest już praktycznie gotowa, autor tłumaczenia zbiera pieniądze na opłacenie druku i innych kosztów, dość powiedzieć że założony cel - 9 tyś. dolarów przebito 2 krotnie w pierwszym dniu zbiórki.
W momencie kiedy piszę te słowa zebrane jest już ponad 27 tyś. dolarów.


Autor tłumaczenia, w razie odniesienia sukcesu przez TBZ planuje w przyszłości wydawać kolejne japońskie gry RPG.

PDFy już za 13$, fizyczne podręczniki za 70$ włączający wysyłkę do Europy.

Kilka przykładowych stron z podręcznika.

Więcej o samej grze i zbiórce pod adresami:

TBZ Kickstarter
http://www.tenra-rpg.com

1 komentarze:

Noobirus pisze...

Piękne, co prawda ktoś mi mówił że większość czysto japońskich papierowych erpegów jest bardzo kiepska w porównaniu do zachodnich (zero swobody, czysta liniowość zaprojektowana przez Mistrza Gry, tylko k6) ale ten Tenra Bansho powala mnie samymi ilustracjami/wyglądem podręcznika.

Teraz czekam na tłumaczenie Sword Worlds

Prześlij komentarz