poniedziałek, 27 sierpnia 2012

tremulus storytelling grozy - Kickstarter


Co wyjdzie ze skrzyżowania mechaniki inspirowanej Apocalypse World, Fiasco i FATE z opowieściami grozy rodem z Mitów Cthulhu?


Niebawem będziemy mieli okazję się przekonać - dziś wystartował Kickstarter storytellingowej gry tremulus
od Reality Blurs, gdyby ktoś nie wiedział to tacy goście głównie piszący gry pod Savage Worlds, takie jak Realms of Cthulhu, RunePunk, Agents of Oblivion, Iron Dynasty, Ravaged Earth itd.


Gra reklamowana jest jako bardzo prosta do nauczenia się, oparta jedynie na dwóch kościach sześciościennych, idealna dla początkujących. Do przygotowania gry podobno potrzeba bardzo mało czasu, wręcz można zacząć prowadzić ją z marszu.

Przewidziana liczba graczy to 1-5 włącznie z MG. Sugerowana jest raczej mniejsza niż większa liczba graczy, gdyż w literaturze Weird Fiction, czy grozy zwykle nie mamy tabunów bohaterów, więc i w tej opowieści nie powinno się przesadzać ;)

W tremulusie na wzór AW mamy tzw. Playbooki, czyli nic innego jak takie szczególne karty postaci. Podstawowych Archetypów ma być 11, kolejne Playbooki po 5, do odblokowania podczas poszczególnych etapów kickstarterowej zbiórki.
Możemy zagrać m.in Antykwariuszem, Doktorem, Profesorem, Sprzedawcą, Dziedzicem fortuny etc.

Przewidziano 4 warianty gry, od najbardziej hardkorowego czarnego do mniej groźnego białego.

Domyślnym settingiem gry jest miasteczko Ebon Eaves w tzw. Playsecie, które będzie rozbudowywane o kolejne lokacje od osiągnięcia 15 000$ w górę.

Do tej pory zebrano już ponad 2 tyś dolarów z 5 wymaganych.
Zbiórka potrwa jeszcze 35 dni.

Podstawowy zestaw PDFów już od 10$, podstawowa drukowana opcja od 30$, wysyłka poza USA, dodatkowe 15$.

Kickstarter tremulusa znajdziecie pod tym linkiem.

Strona główna Reality Blurs.
p.s.
a teraz trochę prywaty niezwiązanej z tremulusem - jako że samemu nie chciało mi się opisywać wrażeń z Polconowej przedpremiery nowej polskiej gry fabularnej Void Dancers, to linkuję do bloga Smartfoxa, gdzie opisuje on wrażenia z prelki, pod którymi sam się podpisuję.

Zainteresowani grą mogą też wejść na bloga Selekosa - autora VD i też co nieco o niej poczytać tamże.

0 komentarze:

Prześlij komentarz