sobota, 21 czerwca 2014

World of Dusters PL [DDGF 2014]

Cały rok czekaliśmy na ten dzień prawda? Może nie każdy odliczał z zegarkiem w ręku minuty, ale na pewno sporo z Was było ciekawych czy i co w tym roku z okazji kolejnego Dnia Darmowych Gier Fabularnych zostanie zaprezentowane.

Ja z mojej strony mogę Wam polecić tłumaczenie całkiem sympatycznej gry Alfreda Rudzkiego - World of Dusters, które popełniłem.

Gra jest oparta na mechanice World of Dungeons Johna Harpera, która powstała przy okazji promocji Dungeon Worlda, jakieś 2 lata temu. Jest to takie połączenie starej i nowej szkoły pisania gier RPG w klimatach Dzikiego Zachodu. Oryginał mieścił się na 4 stronach, tłumaczenie na kilku więcej, więc zapoznanie się z grą dużo czasu nie zajmie i do trudnych zadań nie należy. Dlatego też zachęcam do ściągnięcia, przejrzenia i zagrania :)

Wiem, że Alfred pracuje nad nową wersją World of Dusters, która będzie nazywała się Lead+Gold i najprawdopodobniej zostanie opublikowana jeszcze w tym roku. Będą to trzy osobne książeczki - dla gracza, dla MG/MC oraz książeczka z settingiem/dodatkowymi zasadami i pomysłami na grę. Zapowiadają się bardzo smakowicie. Powyższe tłumaczenie częściowo oparte jest już o właśnie tę nową wersję.

I jeszcze ostatnia rzecz zanim ściągniecie - jeśli uda Wam się zagrać to chociaż w kilku słowach opiszcie swoje wrażenia, uwagi, może jakieś zdjęcie z sesji?
Autor i ja będziemy bardzo wdzięczni za jakiekolwiek odzew!

W zasadzie to tyle, czas założyć swój kapelusz, przypasać gnata i ruszyć galopem na podbój Dzikiego Zachodu!

A tutaj obiecany link do World of Dusters PL

i na dysku Google'a


ps. post miał się ukazać dziś o północy, ale coś chyba źle klikłem więc dopiero teraz puszczam... ale co się odwlecze to nie uciecze? ;) 

pps. jeśli znacie jakiś lepszy hosting ze zliczaniem pobrań to dajcie znać.

2 komentarze:

Misiołak pisze...

Dobra robota!

KFC pisze...

Dzięki :)
Mam nadzieję, że chociaż z jedną osobę zachęci to do poprowadzenia, albo chociaż zainteresowania się L+G ;)

Prześlij komentarz