środa, 6 marca 2013

Drachenritter - czyli Reign ze smokami - zapowiedź


    Zanim chłopaki z Arc Dream w końcu przysiądą i dokończą Delta Green RPG minie jeszcze trochę czasu - oburzeni wywaleniem z Delty kosmici ćwierkają, że będzie to jakoś w 2014 czy dopiero 2015...

    Sporo wcześniej Benjamin Baugh - panopek, który maczał palce m.in. w Klubie Kerberos, Monsters and Other Childish Things, paru dodatkach do nowego Wampira, czy do Kiedy Rozum Śpi, pod auspicjami ww. wydawnictwa wypuści grę o smoczych jeźdźcach nad którą teraz ciężko pracuje.

    Erpeg ma hulać na mechanice ORE w wariancie znanym z gry Reign. Ma oferować ona kilka poziomów rozgrywki, od skali makro gdzie tworzymy królestwa czy frakcje którym służą nasi rycerze, przez skalę taktyczną gdzie rozgrywamy wielkie bitwy po skalę całkiem 'osobistą' gdzie możemy już sobie poużywać, poodgrywać na całego albo polować na potwory z lasu jak w każdym dobrym 'rolpleju'. 
    Smoczy rycerze są szeryfami, sędziami, szlachcicami, należącymi do poszczególnych "Zakonów" więc będzie całkiem sporo możliwości zabawy.
     Po grze mamy się spodziewać mieszanki 'wysokiego' i 'niskiego' fantasy. Klimat  ma być raczej ciężkawy, krainy podnoszą się po wojnie, wioski spalone, rodziny rozdzielone, śmierć, syf, pożoga i tylko gracze mogą przywrócić porządek i przestawić bieg zdarzeń na właściwy tor.

    Smoki w tej grze to nie jedynie pospolite wierzchowce zionące ogniem, ma być im poświęcone sporo miejsca w podręczniku, będzie można je hodować na własną rękę, będą ich różnorakie rodzaje, chociażby taki Barrowwyrm siejący grozę i wskrzeszający trupy w okolicy. Mają być rozpisane mechanicznie podobnie do postaci rycerzy. Różnice charakterów jeźdźca i smoka mają być także generatorem losowych zdarzeń czymkolwiek miałoby to nie skutkować ;)
    Dość trudno będzie zginąć, w końcu jesteśmy obrońcami krain latającymi na potężnych gadach, nie byle kmiotami ze wsi, ale ostre lanie po gębie ma być zapewnione, żeby nie było za łatwo.
Z ciekawostek - Zudrachen - smoczy sąd, na którym nasz smoczy sędzia z grzbietu smoka będzie rozstrzygał spory, ten którego racja będzie dowiedziona przeżyje, druga strona sporu niestety zostanie pożarta przez naszego pupilka, sorry.
Smocze guano na wagę złota? Proszę bardzo! (sic!). 
Do tego standardowo - zasady walki smoków, tajemnice, spiski, wielka polityka, tajne okultystyczne stowarzyszenia, mroczna magia, etc.
    Pory roku mają mieć wpływ na rozgrywkę - np. zimą będzie można spodziewać się trudności w zdobywaniu żywności dla swoich poddanych, bunty i niepokoje społeczne gwarantowane.

    Zapowiada się interesująco, jak sam Reign jakoś wielce mnie nie kręcił, tak podlany smoczym sosem.... od razu nabrałem chęci spróbowania tego dania.

Kiedy Ben będzie serwował swój specjał?

Drachenritter ma być testowany w marcu, w kwietniu ma wystartować Kickstarter, a gdzieś około lipca przed tegorocznym GenConem należy się spodziewać samej gry.
6 komentarze:

Beamhit pisze...

Brzmi fajnie.

Hej, i miał być nagi smok, a nie widzę jego waginy czy penisa.

KFC pisze...

Z pozdrówkami :*
http://images44.fotosik.pl/620/b732efd9d711a637gen.jpg

Beamhit pisze...

Nie wiem czy bardziej jest słodka jest ta własnoręczna przeróbka, czy całus dorzucony do posta.

I zaczynam się bawić w g+, ale ja tego kurde nie ogarniam.

Unknown pisze...

Jak piszesz że są nagie smoki to nikogo nie interesuję.
Ja budowałem karierę pisząc o dinozaurach bez gaci.

Unknown pisze...

LOLo aplauloza.
_[_]__
['_']
__I__|
_III_
I___I

KFC pisze...

Darken mi zjada całe publisiti swoimi one page sheetsami ;)

Prześlij komentarz