wtorek, 22 stycznia 2013

Fate Core Kickstarter - na finiszu

Nie pisałem o samej zbiórce u siebie na blogu, bo zrobiło to już kilku fandomowych RPGbloggerów, więc pewnie większość zainteresowanych, już wie że taka zbiórka się odbywa i za marne 10 dolarów, czyli w przeliczeniu kilka piw, dostajemy całą masę świetnych PDFów. 


Liczba stron jest zawrotna i idzie w tysiące, będą to przygody, dodatki mechaniczne, dodatki settingowe, powieść, oraz dzięki Kickstarterowi powstaną zupełnie nowe produkty z linii Fate takie jak chociażby fate'owa talia kart Deck of Fate,
czy jeszcze bardziej uproszczona wersja zasad - Fate Core Accelerated
Nie wspominając o samej nowej wersji zasad Fate'a edycji 3 czyli Fate Core.

Do końca zbiórki pozostało 7 dni i jeszcze ok. 100 tyś. $ do zebrania. Nie oszukujmy się jest to dość spora kwota, ale też wcale nie nierealna, co pokazało już kilka innych zbiórek na tym serwisie.

Ktoś zapyta ale jak to? Przecież Fate Core jest już dawno ufundowany.
Racja - te circa 100 tysiaków dzieli wspierających od ostatniego z tzw. stretch goali, czyli przerobienia na lżejszą wersję (czyt. Fate Core Accelerated) bestsellerowego podręcznika Złych Kapeluszników i bestsellerowej powieści Jima Butchera czyli Akt Dresdena aka Dresden Files.
Podręcznik w dwóch opasłych tomach planują okroić do 160-240 stron w poręczniejszym formacie 6 na 9 cali czyli na oko jak format SWeplów, dodatków do NS czy do Wolsunga.
Jeśli uda się zebrać 400 kafelków amerykańskich to Dresden Files Accelerated powinien pojawić się pod koniec 2014 roku.
Oczywiście w PDFie będzie za frajer dla tych którzy wesprą Kickstartera przysłowiową dyszką.

Co z grubszych rzeczy poza Dresden Files Accelerated?

Shadow of the Century - czyli taki pulp osadzony w latach 80', Szklana pułapka, Aniołki Charliego, czy co tam sobie wymyślicie.

Fate of Freeport - czyli znany piracki setting od Green Roninów w sosie Fejtkora.

Do: Fate of the Flying Temple - powstanie przy okazji wersji Accelerated.  Będzie to przeróbka Do: Pilgrims of the Flying Temple - czyli kolejnej nagradzanej gry Kapeluszników na potrzeby lżejszej wersji zasad.

Young Centurions - kolejna po Do gra na FAE (Fate Accelerated Edition),  osadzona w uniwersum Spirit of the Century.

Sally Slick - powieść w klimatach Młodych Centurionów.

The Day After Ragnarok - znany i lubiany zakręcony pulpiasto-postapokaliptyczny setting Kennetha Hite'a, wydany m.in. na Savage Worlds, teraz również na mechanice Fate z domieszką Shadow of the Century.

Strange Tales of the Century - kolejna porcja pulpy - almanachowy pomost pomiędzy Spirit of the Century a Shadow of the Century.


 Na koniec (info)grafika poglądowa - większość z tych rzeczy dostajemy w PDFach za marne 10 dolców.


Słabo?  
W takim razie pukajcie do FFG, po Star Warsy w 4 podręcznikach, każdy po 60 dolców, z bogiem!


Dla przypomnienia trzy linki:
  •  Tomakon na blogu niestrudzenie opisuje swoje wrażenia z lektury Fate Core, warto zajrzeć, i zobaczyć co w trawie piszczy, i co to za cały Fejt o którym tak tu krzyczom.
  • Jeżeli macie chęć na podręcznik w twardej oprawie to przypominam, że powstał pomysł wspólnego zamawiania podręczników do Polski, można na tym zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych szczegóły u Zuhara na blogu. (jest jeszcze kilka wolnych miejsc u Tomakona). W tym są już PDFy!
  • No i na koniec zachęcam do wsparcia Freda Hicksa, Evil Hat Productions poprzez dołożenie paru groszy do zbiórki, moim zdaniem jednej z ciekawszych i najbardziej udanych zbiórek gier fabularnych na Kickstarterze:

3 komentarze:

Shivan pisze...

Ech, nie zauważyłem linka, bo jak tylko na horyzoncie pojawiła się nazwa Star Wars to już myślałem, że za te 60 dolców dodadzą SW na Fate...

Anonimowy pisze...

W sznurkach brakuje http://fprzygody.blogspot.com/ - rewelacyjna nowalijka, zatrważająco rzadko komentowana i- najwyraźniej- niedoceniona :/

KFC pisze...

@shivan
Niestety jak chcesz najnowsze Stare Wary RPG to musisz wysupłać jakieś 800 zł :)

@anonim
Ja tam doceniam ten blog, po prostu dodałem linki bardziej związane z akcją.

Prześlij komentarz