piątek, 4 maja 2012

New Fire RPG


Przeglądając nowości na Kickstarterze trafiłem na projekt New Fire,
jest to gra inspirowana prekolumbijską Ameryką, na storytellingowej mechanice przypominającej FATE [Tematy (Aspekty), Fortune Points ], ale chyba jednak jeszcze bardziej skupionej na grupowym tworzeniu opowieści a nie cyferkach i rzucaniu kośćmi.
Chociaż okazje do rzucania k10 się pewnie znajdą ;)

Jason Caminsky ma już gotową grę, nad którą pracował od bodaj 2 lat - ma mieć ona około 250-300 stron, na Kickstarterze zbiera fundusze na zilustrowanie podręcznika.
W pierwszym dniu zbiórki udało się zebrać ponad 1000$ co stanowi ponad 30% docelowej sumy.
Na ten moment zebrane już jest prawie 60% wymaganej sumy.
Mimo, że jestem zwolennikiem tradycyjnej kostkologii to projekt wydał mi się na tyle ciekawy, że pozwoliłem sobie popełnić o nim wpis.


Autor na stronie gry, oraz na stronie projektu na KS'erze publikuje sporo informacji o grze, więc odsyłam do nich, jeśli macie ochotę na Storytellowe Fantasy RPG w klimatach Aztecko-Majańskich bo po cóż macie marnować swój czas na czytanie moich wypocin ;)

Gra ma pojawić się w lipcu- maksymalnie sierpniu br.

Wydana będzie w PDFie, autor planuje w późniejszym czasie (bliżej końca roku) wersję papierową.
Na razie stwierdza, że nie chce ludziom sprzedawać kota w worku tak jak robią to autorzy pewnej "wspaniałej" gry o Grotach i Gremlinach i wspomina coś o tym, że podręcznik papierowy musi być bardzo dobrej jakości więc nie chce robić go w pośpiechu i po łebkach.
W planach także dodatki i inne bajery o których przeczytacie po kliknięciu w powyższe odnośniki.

P.S:
w związku z dużym zainteresowaniem drukowaną wersja autor postara się rozejrzeć za jakimś PoD, czy innym rozwiązaniem dla Kickstarterowców.

Polecam przyglądać się projektowi bo wygląda obiecująco.


AKTUALIZACJA [6 maj]

Docelowy próg został osiągnięty, Jason dodał nowe nagrody dla współfinansujących - m.in. drukowane New Fire, zbiórka trwa nadal, do końca pozostało 25 dni, jeżeli uda się zebrać ok. 5-6 tyś. zielonych to grafiki w New Fire będą kolorowe, co jest całkiem możliwe zważywszy na to, że 3 tyś. zebrano zaledwie w 5 dni.

AKTUALIZACJA [16 maja]

Pojawiły się pierwsze wywiady z Jasonem:
http://newstyle.spookyouthouse.com/2012/05/interview-11-jason-caminsky-new-fire/
http://www.stargazersworld.com/2012/05/14/new-fire-interview/

Zebrano już ponad 5 000$ pozostało 15 dni zbiórki.

AKTUALIZACJA [22 maja]

Zebrano ponad 7 tysięcy $ dzięki czemu Jason będzie mógł pozwolić sobie na zamówienie kolorowych ilustracji do podręcznika.
Pojawił się nowy "cel" do przebicia - 10 tyś. $ .
Jeżeli uda się zebrać taką kwotę, każdy kto dołożył się przynajmniej w kwocie 15$ otrzyma za darmo dodatek "Journey of the Dead" w przyszłym roku. Skrótowo mówiąc traktował będzie on o tzw. krainie cieni, zaświatach z angielska underworld.


Do końca zbiórki pozostało 9 dni.

1 komentarze:

KFC pisze...

Kto interesował się tematem pewnie wie że 4 dni temu zbiórka zakończyła się sukcesem zebrano ponad 11 tyś dolarów. Na grę złożyło się 315 osób.

Prześlij komentarz